About Us – Latvijas

ETTW

Eiropieši pasaulē

Mūsdienās Eiropa ir kas daudz vairāk par 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un tām pieguļošajām teritorijām. Eiropa sevī ietver arī Eiropas diasporu – dažādās zemeslodes daļās dzīvojošu 80 miljonus lielu izceļotāju kopienu, kuras lielums salīdzināms ar ES lielāko dalībvalstu iedzīvotāju kopskaitu. Tomēr attieksme pret šo diasporu nav tāda pati kā pret citiem Eiropas pilsoņiem.

Viņiem ļoti bieži nav iespējams izmantot savas fundamentālās demokrātijas tiesības: tiesības vēlēt vai pašam kandidēt Eiropas vēlēšanās; tiesības iegūt divu vai vairāku valstu pilsonību; tiesības uz adekvātu aizsardzību, ja viņu mītnes valsts atrodas ārpus ES.

ETTW – Eiropieši pasaulē – ir radīta, lai rastu atrisinājumu šai situācijai. Tā ir nacionālo un citu asociāciju pan-Eiropas jumta organizācija, kas strādā, lai uzlabotu Eiropas izceļotāju dzīves apstākļus, lai kur arī viņi būtu. Mūsu devīze: Kopējs darbs ir kopēja uzvara!

Mēs pašlaik strādājam ar Eiropas institūcijām, lai tās konsultētu jautājumos, kuri svarīgi izceļotājiem, kā arī sadarbojamies ar citām Eiropas un starptautiskajām organizācijām, kuras nodarbojas ar tiem pašiem jautājumiem.

Mēs cieši sadarbojamies ar daudzām pētnieciskajām institūcijām gan Eiropā, gan ārpus tās, lai gūtu kopēju labumu no pētījumiem, kas saistīti ar kādu no jautājumiem, kas skar izceļotājus.

Mēs īpašu uzmanību veltām tiem specifiskajiem izaicinājumiem, ar ko savā dzīvē saskaras jaunie Eiropas izceļotāji.

Lai izveidotu mūsu organizāciju par tādu, kas patiesi aptver visu Eiropu, mūsu mērķis ir atrast aktīvus locekļus visās Eiropas valstīs – lielās un mazās, gan ES robežās, gan ārpus tām. Mēs uzņemam organizācijas un individuālus interesentus.

Vairāk informācijas par ETTW un par to, kā Jūs varat kļūt par locekli, atradīsit mūsu jaunajā mājaslapā: www.euromonde.eu

Vai arī sazinieties ar mums tieši: niels@euromonde.eu

Nīls Jorgens Torgesens (Niels Jørgen Thøgersen)

Organizācijas „Eiropieši pasaulē” prezidents